Fiyat aralığına göre filtreleme

Filtreleme

MİRAS / Doğa ve Kültürle Varız!
MİRAS / Doğa ve Kültürle Varız!
Hediye kodu :
ÇEKÜL Vakfı, koruma mücadelesinde yarım yüzyılı aşan çalışmalarını MİRAS adıyla kitaplaştırdı. Alanın uzmanlarının tanıklık ve katkılarıyla, koruma tarihinden arşiv değeri taşıyan bilgi ve belgelerle bir kaynak niteliği taşıyan kitap, ÇEKÜL Vakfının doğasıyla paralel, geniş kapsamlı ve çok bileşenli bir çalışmanın ürünü. 

MİRAS, koruma bilincinin köklenmesi, giderek gelişmesi ve geniş bir ağa yayılmasında öncü rol üstlenen ÇEKÜL’ün hikâyesi olduğu kadar, Türkiye’nin “doğal-tarihsel-kültürel” varlıklarının geçirdiği evrelerinin de hikâyesi. Bu hikâye, ilerlediği hatta bazı önemli dönüm noktalarını esas aldı: “Doğa ve Kültürle Varız!” ilkesiyle yola çıkan ÇEKÜL Vakfı, kamu-yerel-sivil-özel kesimleri buluşturmanın hayati önemine inandı ve 1980’lerin ilk yarısından itibaren bu kesimleri kesiştiren bir dil ve davranış içinde oldu. Bütüncül koruma kavramını, koruma yaklaşımının temeline yerleştiren ÇEKÜL, aynı anda pek çok alanda etkinlik gösterdi. Doğa, kültür, eğitim, örgütlenme ve tanıtım başlıklarında disipline olan ÇEKÜL Vakfı, bugün hâlâ canlı bir biçimde anımsanan pek çok çalışmaya öncülük yaptı, koruma hareketine yeni başlıklar kazandırdı. Bu başlıkların temel, sürdürülebilir ve kapsayıcı olmalarına dönük çalıştı.

MİRAS, ÇEKÜL Vakfının kapsamı ve etki alanı geniş koruma mücadelesini anlatırken, koruma bilincinin Anadolu coğrafyasındaki köklerine; korumanın dünden bugüne aldığı yola uygulamalar üzerinden bakarak, koruma tarihine ışık tutuyor.
 
Yazar: Esra Karataş
Tasarım: Erkal Yavi
Yayım tarihi: Kasım 2018
 
Sayfa sayısı: 204
75.00 TL
Adet Seçiniz
İlgili Ürünler
Fidan Diken Ajanda
Fidan Diken Ajanda
35.00 TL
ÇEKÜL Bilgi Ağacı Ajanda
ÇEKÜL Bilgi Ağacı Ajanda
25.00 TL
Mimesis\'in Yolculuğu
Mimesis'in Yolculuğu
19.00 TL
Şehrin Göbeğini Bulamıyorum!
Şehrin Göbeğini Bulamıyorum!
13.50 TL
İstanbul’un Doğal Bitkileri
İstanbul’un Doğal Bitkileri
130.00 TL
Sekoyana’nın Kapıları
Sekoyana’nın Kapıları
15.00 TL
Evini Arayan Ardıç Tohumu
Evini Arayan Ardıç Tohumu
20.00 TL
Ağaçların Dilinden
Ağaçların Dilinden
25.00 TL
Yeldeğirmeni Deneyimi
25.00 TL
Bursa
10.00 TL
Edirne
Edirne Kitap
10.00 TL