Balarısını Kurtarmak
Balarısını Kurtarmak
Favori Ürünlerinize Ekleyin
Hediye kodu :

Gezegenin ve insanlığın esenliğini önemseyen yazar, çizer, çevirmen, editör ve okurların girişimi Ekofil Yayınlarının yeni kitabı Balarısını Kurtarmak, biyodinamik bir yaklaşımla kaleme alınmış. Biyodinamik tarımda bir bütün, yaşayan bir organizma olarak görülür. Organizmanın organlarını oluşturan insan, toprak, toprak canlıları, bitkiler ve hayvanlar birbirinden ayrı ya da bağımsız olarak düşünülmez. Biyodinamik tarımın ayrılmaz bir parçası olan arıcılık da bu yaklaşımın sonucu olarak bütüncül olarak ele alınıyor. Buna görü, balarısının refahı her şeyden önce gelir. Arı ürünleri, arıların kendi ihtiyacından fazla ise hasat edilir ve bu esnada koloniye asla zarar verilmez. Biyodinamik yöntemleri benimseyen çiftçiler de kendilerini arıların sahibi olarak görmez. Kitabın yazarı Gunter Hauk da 40 yıldır biyodinamik bahçıvanlık ve arıcılıkla uğraşan bir eğitmen ve Pfeiffer Center Biyodinamik Araştırma Merkezinin yöneticisi. Hauk, önsözünde, kitabı arıcılığın her yönüyle ilgili farkındalığı arttırmak üzere kaleme aldığını belirtiyor: "Bu kitap iyi bir arıcılığa giriş kitabının yerini tutamaz. Fakat bu bilgileri ve kozmik olarak erken evrimleşmiş denebilecek bu muhteşem yaratıkların bakıcısı ve koruyucusu olarak sorumluluklarımız hakkındaki bakış açılarını sunarak, son derece hassas ve güçlü bir çevresel barometre olan balarısının daha derinden anlaşılmasını sağlamayı, bu yolla arıcılık uygulamalarımızla ilgili daha yüksek bir bilinç ve sorumluluk duygusu aşılamayı ümit ediyor."    
ÇARIK (Çevre ve Arı Koruma) Derneği işbirliğiyle yayımlanan kitabın telif hakları, ABD Biyodinamik Birliği tarafından Ekofil topluluğuna armağan olarak sunuldu.   

 

*Bu kitabı alarak ÇEKÜL Bilgi Ağacının doğal ve kültürel miras eğitimlerine destek vereceksiniz.  
Balarısını Kurtarmak
Yazan: Gunther Hauk
Çeviri: İlknur Urkun Kelso
Dil: Türkçe
Boyut: 13 x 19,5
ISBN: 978-605-71161-0-9


Önemli Not:

Siparişleriniz yaklaşık 3-4 iş günü içerisinde hazırlanarak (bazı ürünlerde 7-10 iş günü) İstanbul ÇEKÜL Evi Beyoğlu adresimizden kargoya teslim edilir.

Ürününüz kargoya teslim edildikten sonra sipariş kodunuz ile takip edebilirsiniz.

Teslimat adresinizin mesafesine göre kargo şirketi en geç 2 iş günü içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.

Belirtilen adreste olmamanız ya da size ulaşılamaması durumunda siparişiniz en yakın kargo şubesine teslim edilir ve size bilgi notu bırakılır.

3 iş günü içerisinde paketinizi şubeden almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen kargo şirketinin kontrolünde ilerlemektedir. Paketin teslim alınmaması durumunda siparişiniz ÇEKÜL Dükkân adresine iade edilir.

İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesi için kargo bedeli talep edilecek ya da siparişiniz karşı ödemeli olarak adınıza tekrar sevk edilecektir.

65,00
65,00
Adet
İlgili Ürünler
Mimar Sinan Macerası
Mimar Sinan Macerası
42,00
Süreklilikten Sürdürülebilirliğe
Süreklilikten Sürdürülebilirliğe / ​Bir Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğu
50,00
Arıların Bildikleri
Arıların Bildikleri / Ve Dünyamızdaki Yaşam İçin Önemleri
135,00
İstanbul'un Tarihi Yapıları
İstanbul'un Tarihi Yapıları Boyama Kitabı
Ürün stokta yoktur
Altın Boynuzlu İo
Altın Boynuzlu İo
85,00
Topur'daki Dünya
Topur'daki Dünya
66,00
Bitki Devrimi
Bitki Devrimi
126,00
Galiba Hışırdıyorum!
Galiba Hışırdıyorum!
118,00
Kentleşme Serüveni
Kentleşme Serüveni
245,00
Arkeolojinin Delikanlısı
Arkeolojinin Delikanlısı Muhibbe Darga
122,00
Kardeş Mutfaklar
Anadolu’nun Tadı Tuzu Kardeş Mutfaklar
110,00
Büyüdüğüm Yer
Büyüdüğüm Yer
80,00
Mimesis'in Yolcu
Mimesis'in Yolculuğu
40,00
Şehrin Göbeğini Bulamıyorum!
Şehrin Göbeğini Bulamıyorum!
78,00
E-bültenimize Üye Olun,
Fırsatları Kaçırmayın!


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.